Кодекс здоров'я наземних тварин

Глава 5.10.

Глава 5.10. ТИПОВІ ВЕТЕРИНАРНІ СЕРТИФІКАТИ ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ЖИВИМИ ТВАРИНАМИ, ІНКУБАЦІЙНИМИ ЯЙЦЯМИ ТА ПРОДУКТАМИ ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ
Стаття 5.10.1. Пояснення до ветеринарних сертифікатів для міжнародної торгівлі живими тваринами, інкубаційними яйцями та продукцією тваринного походження

1. Загальні зауваження

Будь ласка, заповніть сертифікат у паперовій формі друкованими літерами. Щоб підтвердити вибір, позначте поле хрестиком (X). Переконайтеся, що жодна частина сертифіката не залишається порожньою таким чином, щоб дозволити її змінити. Невідповідні поля можуть бути викреслені.

2. Частина I. Відомості про партію що відправляється

Країна: Вкажіть назву країни, що видає сертифікат.
Графа I.1. Вкажіть найменування та повну адресу фізичної чи юридичної особи, яка відправляє вантаж. Рекомендується вказати контактні дані (номери телефонів та факсів або адресу електронної пошти).
Графа I.2. Вкажіть контрольний номер сертифіката, що використовується ветеринарним органом країни, що видала його.
Графа I.3. Вкажіть назву ветеринарного органу.
Графа I.4. Вказати найменування та повну адресу фізичної чи юридичної особи, яка отримує вантаж, на дату видачі сертифіката.
Графа I.5. Вкажіть назву країни, з якої вивозяться тварини, інкубаційні яйця, ембріони, сперма, ооцити та розплід. Для продуктів вкажіть назву країни або країн, в яких готова продукція була виготовлена, виготовлена або упакована.
“Код ISO” відповідає міжнародному стандартному двобуквеному коду (Код Alpha-2 ISO 3166-1), присвоєному країні та розробленому Міжнародною організацією зі стандартизації.
Графа I.6. Зазначте назву зони походження або компартменту в Частині II сертифіката, якщо потрібно.
Графа I.7. Вкажіть назву країни призначення. „Код ISO” відповідає двобуквеному міжнародному стандартному коду (Код Альфа-2 ISO 3166-1), призначеному країні та розробленому Міжнародною організацією зі стандартизації.
Графа I.8. Зазначте назву зони призначення або компартменту в частині II сертифіката, якщо потрібно.
Графа I.9. Вкажіть назву та повну адресу місця (місць), звідки тварини чи продукція вивозяться, та вкажіть офіційне затвердження або реєстраційний номер, якщо потрібно.
Для тварин та інкубаційних яєць вкажіть назву господарства (господарств), заповідника дикої природи або заповідника.
Для сперми вкажіть назву центру штучного запліднення.
Щодо ооцитів та ембріонів, вкажіть назву, адресу та офіційний номер дозволу групи збору (але не номер приміщення для зберігання).
Для продуктів тваринного походження вкажіть назву місць або приміщень, з яких відвантажується продукція.
Графа I.10. Вкажіть назву місця, з якого вивантажуються тварини або продукти (це може бути продовження суші, море або аеропорт).
Графа I.11. Вкажіть дату виїзду. Для тварин вкажіть очікуваний час вильоту.
Графа I.12. Надайте детальну інформацію про використовуваний вид транспорту.
Визначте транспортний засіб на дату видачі свідоцтва: для повітряного транспорту вкажіть номер рейсу; для морського транспорту вкажіть назву судна; для залізничного транспорту вкажіть номер поїзда, а також номер вагона; для автомобільного транспорту вкажіть реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу та, де це можливо, номер причепа.
Графа I.13. Вкажіть назву передбачуваного перетину кордону та його ЛОКОД ООН (торгово-транспортний кодекс ООН), якщо він існує.
Графа I.14. Вкажіть номери дозволів CITES, якщо вантажі, що перевозяться, стосуються видів, охоплених Конвенцією про міжнародну торгівлю вимираючими видами дикої флори та фауни.
Графа I.15. Опишіть товар або використовуйте заголовки опису товару з Гармонізованої системи, розробленої Світовою митною організацією.
Графа I.16. Вкажіть назву або код ГС гармонізованої системи, розробленої Світовою митною організацією.
Графа I.17. Вкажіть загальну кількість товару.
Для тварин, інкубаційних яєць та продуктів тваринного походження (сперма, ооцити чи ембріони), вкажіть загальну кількість тварин, інкубаційних яєць або соломки для запліднення
Для продуктів вкажіть вагу брутто та вагу нетто, виражену в кілограмах всієї партії.
Графа I.18. Вкажіть температуру зберігання продуктів під час транспортування та зберігання.
Графа I.19. Вкажіть загальну кількість ящиків, кліток або кіосків, що використовуються для перевезення тварин або інкубаційних яєць. Вкажіть загальну кількість кріогенних контейнерів, що використовуються для транспортування сперми, ооцитів або ембріонів, а також загальну кількість упаковок у випадку продуктів.
Графа I.20. За потреби вкажіть номери контейнерів та пломб.
Графа I.21. Визначте тип упаковки продуктів (наприклад, банки та коробки), як визначено в Рекомендації № 21 - Кодекс для пасажирів, типи вантажів, упаковки та пакувальних матеріалів ООН-СЕФАТ (центр ООН з питань спрощення торгівлі та електронної комерції).
Графа I.22. Вкажіть призначення тварин або імпортовану продукцію.
Розмноження або розведення: це використання призначене для племінних або племінних тварин, а також для інкубаційних яєць.
Забій: це використання призначене для забою тварин.
Управління дикою природою: це використання призначене для управління популяціями диких тварин.
Торгівля домашніми тваринами: це використання призначене для тварин, яких утримують люди для їх розваги або як товариші, за винятком видів, що становлять худобу.
Виставки / викладання: ці способи використання призначені для тварин, які виставляються в зоопарках та цирках, або використовуються для занять спортом або для навчальних цілей.
Споживання людиною: це використання призначене для продуктів, призначених для споживання людиною.
Корми тваринного походження: означає будь-який продукт тваринного походження (що складається з одного чи кількох кормових інгредієнтів), перероблений, напівоброблений або в необробленому стані, коли він призначений для безпосереднього годування тварин.
Перероблення: це використання призначене для продуктів тваринного походження, що мають пройти трансформацію, щоб стати придатними для призначеного використання.
Технічне використання: це використання призначене для продуктів, які не призначені для корму тваринам або споживання людиною. До цієї категорії належать продукти тваринного походження, призначені для використання у фармацевтичній, медичній та косметичній промисловості та інших галузях промисловості. Ці продукти можуть проходити подальші операції з перероблення.
Інші: означає, що вони призначені для цілей, відмінних від тих, що вказані у запропонованій класифікації.
Графа I.23. Якщо потрібно, поставте прапорець.
Графа I.24. Надайте детальну інформацію про природу товару в достатній кількості для його ідентифікації.
Для інкубаційних тварин та яєць вкажіть вид (наукове найменування), систему ідентифікації, ідентифікаційний номер або інші деталі, що стосуються ідентифікації, кількість та, за необхідності, породу чи категорію (наприклад, телиця, бик, несучка, бройлер), вік і секс. Для тварин, що супроводжуються офіційним паспортом, слід надати номер міжнародного паспорта тварини, а до сертифіката слід додати копію паспортних даних.
Для ембріонів, ооцитів та сперми вкажіть вид (наукове найменування), ідентифікаційний знак відповідно рекомендацій Міжнародного товариства з перенесення ембріонів (IETS) або Міжнародного комітету з контролю продуктивності в розведенні (ICAR), дату відбір проб або збір, номер схвалення центру збору або групи, ідентифікація тварини-донора, кількість та, за потреби, порода.
Щодо бджіл та бджолиного розплоду, термін "категорія" стосується вуликів, заселених бджолами, роями, партіями бджіл (робочими чи трутнями), матками, бджолиним розплодом, маточником тощо. Серед детальної інформації, яку слід надати, є особливості (наприклад, марки або вік, вага чи площа поверхні), а за потреби - порода чи сорт.
Для продуктів тваринного походження вкажіть види (наукова назва), характер товарів, тип обробки, номер затвердження підприємств (бійня, розкрійний завод, переробний завод та холодильна камера), ідентифікацію партії або код дати, кількість, кількість упаковок та вага нетто.

Частина ІІ. Зоосанітарна інформація

Графа II. Заповніть цю частину відповідно вимог, узгоджених між ветеринарними органами країни-імпортера та країни-експортера, згідно з рекомендаціями Наземного кодексу.
Графа II.a. Вкажіть контрольний номер: див. Вставку I.2.
Офіційний ветеринар Вкажіть найменування, адресу, прізвище та посаду, а також дату підписання та проставляє офіційний штамп Ветеринарної служби.
Стаття 5.10.2. Зразок ветеринарного сертифіката для міжнародної торгівлі живими тваринами та інкубаційними яйцями

КРАЇНА:

Частина I: Деталі відправленої партії I.1. Відправник:
Назва:
Адреса:
I.2. Номер сертифіката:
I.3. Ветеринарний орган:
I.4. Одержувач:
Назва:
Адреса:
I.5. Країна-виробник:
Код ISO*:
I.6. Зона чи компартмент походження **:
I.7. Країна призначення:
Код ISO*:
I.8. Зона чи компартмент призначення **:
I.9. Місце походження:
Назва:
Адреса:
I.10. Місце відвантаження: I.11. Дата вильоту:
  I.12. Транспортних засобів: I.13. Очікуваний прикордонний пункт:
Літак □ Корабель □ Залізничний вагон □

Автомобіль □ Інше □

Ідентифікація:
I.14. Дозвіл CITES No (Y) **:
I.15. Опис товару: I.16. Код товару (код HS):
I.17. Загальна кількість:
I.18. I.19. Загальна кількість пакетів:
I.20. Ідентифікаційний номер контейнера/пломби: I.21.
I.22. Товари, призначені для використання як:

Розведення/вирощування □ Конкурс □ Забій □ Управління дикою природою □

Домашні тварини □ Виставка/Освіта □ Інше □
I.23. Для імпорту або ввезення:

Остаточне призначення □ Повторне ввезення □ Тимчасове ввезення □
I.24. Ідентифікація товарів:

Вид (наукова назва): Порода*/Категорія*:

Система ідентифікації:

Ідентифікаційний номер/дані: Вік*:

Стать*:
                    Кількість:  

* Необов’язково.
** Якщо згадується у Частині II.

КРАЇНА:

Частина II: Інформація про здоров'я тварин   II.a. Номер сертифіката:
Я, офіційний лікар ветеринарної медицини, що нижче підписався, засвідчую, що означені вище живі тварини та інкубаційні яйця відповідають таким вимогам:
 
   
   
   
   
   
     
     
     
     
     
  Офіційний лікар ветеринарної медицини:  
  Назва та адреса (прописними літерами): Офіційна посада:
  Дата: Підпис:
  Офіційний штамп:  
Стаття 5.10.3. Зразок ветеринарного сертифіката для міжнародної торгівлі яйцеклітинами, ембріонами або спермою

КРАЇНА:

Частина I: Деталі відправленої партії I.1. Відправник:
Назва:
Адреса:
I.2. Номер сертифіката:
I.3. Ветеринарний орган:
I.4. Одержувач:
Назва:
Адреса:
I.5. Країна-виробник:
Код ISO*:
I.6. Зона чи компартмент походження **:
I.7. Країна призначення:
Код ISO*:
I.8. Зона чи компартмент призначення **:
I.9. Місце походження:
Назва:
Адреса:
I.10. Місце відвантаження: I.11. Дата вильоту:
  I.12. Транспортування: I.13. Очікуваний прикордонний пункт:
Літак □ Корабель □ Залізничний вагон □


Автомобіль □ Інше □

Ідентифікація:
I.14. Дозвіл CITES No (Y) **:
I.15. Опис товару: I.16. Код товару (код HS):
I.17. Загальна кількість:
I.18. Температура продукту:

навколишнє □ охолоджене □ заморожене □
I.19. Загальна кількість пакетів:
I.20. Ідентифікаційний номер контейнера/пломби: I.21. Тип упаковки:
I.22. Товари, призначені для використання як:

Використання людьми, як кормів для тварин □ Подальшого перероблення □ Технічного використання □ Інше □
I.23.
I.24. Ідентифікація товарів:

Вид (наукова назва):

Характер товару*:

Тип обробки:

Затвердження кількості закладів:

Кількість упаковок: Вага Нетто: Ідентифікатор партії/код дати:

* Необов’язково.
** Якщо згадується у Частині II.

КРАЇНА:

Частина II: Інформація про здоров'я тварин   II.a. Номер сертифіката:
Я, офіційний лікар ветеринарної медицини, що нижче підписався, засвідчую, що означені вище яйцеклітини, ембріони та сперма відповідають таким вимогам:
 
   
   
   
   
   
     
     
     
     
     
  Офіційний лікар ветеринарної медицини:  
  Назва та адреса (прописними літерами): Офіційна посада:
 

Дата:

Підпис:
 

Офіційний штамп:

 
Стаття 5.10.4. Зразок ветеринарного сертифіката для міжнародної торгівлі продуктами тваринного походження

КРАЇНА:

Частина I: Деталі відправленої партії I.1. Відправник:
Назва:
Адреса:
I.2. Номер сертифіката:
I.3. Ветеринарний орган:
I.4. Одержувач:
Назва:
Адреса:
I.5. Країна-виробник:
Код ISO*:
I.6. Зона чи компартмент походження **:
I.7. Країна призначення:
Код ISO*:
I.8. Зона чи компартмент призначення **:
I.9. Місце походження:
Назва:
Адреса:
I.10. Місце відвантаження: I.11. Дата вильоту:
  I.12. Транспортних засобів: I.13. Очікуваний прикордонний пункт:
  Літак □ Корабель □ Залізничний вагон □


Автомобіль □ Інше □

Ідентифікація:
I.14. Дозвіл CITES No (Y) **:
  I.15. Опис товару: I.16. Код товару (код HS):
  I.17. Загальна кількість:
  I.18. Температура продукту:

навколишнє □ охолоджене □ заморожене □
I.19. Загальна кількість пакетів:
  I.20. Ідентифікаційний номер контейнера/пломби: I.21. Тип упаковки:
  I.22. Товари, призначені для використання як:

Використання людьми, як кормів для тварин □ Подальшого перероблення □ Технічного використання □ Інше □
  I.23.
  I.24. Ідентифікація товарів:
  Вид (наукова назва): Характер товару: Тип обробки:
                       Кількість затверджень установ:
  Кількість упаковок: Вага Нетто: Ідентифікатор лота/код дати:

* Необов’язково.
** Якщо згадується у Частині II.

КРАЇНА:

Частина II: Інформація про здоров'я тварин   II.a. Номер сертифіката:
Я, офіційний лікар ветеринарної медицини, що нижче підписався, засвідчую, що означені вище продукти тваринного походження відповідають таким вимогам:
 
   
   
   
   
   
     
     
     
     
     
  Офіційний лікар ветеринарної медицини:  
  Назва та адреса (прописними літерами): Офіційна посада:
  Дата: Підпис:
  Офіційний штамп:  
Стаття 5.10.5. Зразок ветеринарного сертифіката для міжнародної торгівлі бджолами та розплодом

КРАЇНА:

Частина I: Інформація щодо відправленої вантажу I.1. Відправник:
Найменування (П.І.Б.):
Адреса:
I.2. Номер сертифіката:
I.3. Ветеринарний орган:
I.4. Одержувач:
Найменування:
Адреса:
I.5. Країна походження:
код ISO *:
I.6. Зона чи компартмент походження **:
I.7. Країна призначення:
Код ISO *:
I.8. Зона призначення чи компартмент **:
I.9. Місце походження:
Найменування:
Адреса:
I.10. Місце завантаження: I.11. Дата виїзду:
  I.12. Транспортних засобів: I.13. Планова прикордонна застава:
  Літак □ Судно □ Вагон □


Дорожній транспорт □ Інші □

Ідентифікація:
I.14. Номер дозволу CITES **:
  I.15. Опис товару: I.16. Код товару (код HS):
  I.17. Загальна кількість:
  I.18. I.19. Загальна кількість упакованих одиниць:
  І.20. Ідентифікація контейнерів / номер пломби: I.21.
  I.22. Товари, сертифіковані на:
         Ануїтет / відтворення □ Інше □
  I.23.
  I.24. Ідентифікація товару:
 

Категорія:             

Порода * / сорт *:
 

Кількість:

Особливості:

* Необов’язково.
** Якщо згадується у Частині II.

КРАЇНА:

Частина II: Інформація про здоров'я тварин   II.a. Номер сертифіката:
Я, офіційний лікар ветеринарної медицини, що нижче підписався, засвідчую, що означені вище бджоли та розплід відповідають таким вимогам:
 
   
   
   
   
   
     
     
     
     
     
  Офіційний лікар ветеринарної медицини:  
  Назва та адреса (прописними літерами): Офіційна посада:
 

Дата:

Підпис:
 

Офіційний штамп:

 

NOTA BENE: вперше прийнятий у 1968 році; останнє оновлення, прийняте у 2011 році.